Robí sa vám v dome pleseň a nemôžete sa jej zbaviť? Zastavte novotvorbu profesionálne. „Odstránenie plesní Bratislava“

Published 1 rokem ago -


Už dlho sme u nás doma mali problémy s plesňou a stále som nevedel, ako sa jej natrvalo zbaviť. Skúšali sme všelijaké postupy, o ktorých sme sa dočítali na internete, ale žiadnym z nich sme nedosiahli trvalého odstránenia plesne.

Pleseň sa stále vracala a vracala. Povedal som si, že bude potrebné sa obrátiť na odborníkov a nespoliehať na rady na internete. A tak som našiel upratovaciu firmu, ktorá našťastie vedela, čo s tým. Prevažne na ich stránkach a ešte aj na iných som našiel, ako sa plesne nielen zbaviť, ale ako jej aj predchádzať jej vzniku.

Na moju otázku ako odstrániť pleseň v byte mňa bolo odborne vysvetlené. Pokiaľ ide o pleseň, ktorá vzniká v obytných priestoroch, tak by v miestnostiach mala byť vzdušná vlhkosť okolo 50 – 60 %. Akonáhle je vyššia, už to môže zapríčiňuje problémy.

Napríklad pri dvadsaťminútovom sprchovaní...

Odstránenie plesne – Čo Pomôže

Napríklad pri dvadsaťminútovom sprchovaní sa do ovzdušia dostane až 200 g vody. Potením a dýchaním uvoľníme počas jediného dňa do vzduchu až 300 g vody a napríklad štvorčlenná rodina vyprodukuje viac ako desať litrov vodnej pary denne.

A keď sa to spočíta všetko dohromady, tak je jasné, že je jasné, že je toho viac než dosť.

Preto je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Dôležité je vetrať, a to hlavne v miestnostiach, kde sa tvorí najviac pary, a to v kúpeľni a kuchyni. Vyparená voda sa potom inak totiž začne zrážať a vytvárať podmienky pre plesne. Okná otvoriť naplno, žiadne okno v polohe ventilácie, žiadne napoly otvorené dvere.

Biela pleseň na stene

Vlhký vzduch z kúpeľne a kuchyne sa nesmie dostať do okolitých miestností. Inak teplý vlhký vzduch vytvorí kondenzát minimálne v chladných rohoch okolitých miestností. A kde je voda, tam je pleseň. Ale ani vetranie nemusí prinášať očakávané výsledky. To sa týka hlavne starších domov, v ktorých sa veľa drží vlhkosť.

Preto je lepšie zaobstarať si poriadnu prevenciu. Je to výhodnejšie nielen finančne, ale máte s tým potom pochopiteľne aj menej starostí. Pleseň samozrejme nie je problémom iba obytných miestností. Pleseň sa ďalej často vyskytuje na zateplených fasádach. A na severných stranách múrov je výskyt plesní, baktérií, húb a kvasiniek najčastejšie.

Pre riešenie problému...

Ako zatočiť s plesňami Bratislava

Pre riešenie problému, ako sa týchto nežiaducich nečistôt zbaviť, je revolučný náter LSG - náter proti plesniam. Ktorý napadnuté múry tohto problému zaručene zbaví. A ten práve ponúka upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., ako odstrániť pleseň.

LSG je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálne zmenu v koncentrácii dôležitých iónov. A vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutia.

Plesně, mykózy a iné potvory Bratislava

Na povrchu chránenom náterom proti plesniam LSG nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky vôbec žiadnu šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je 100 % bezpečný. Životnosť náteru sa pohybuje v 100 % podľa klimatickej námahy 4 - 6 rokov. V ďalšej obmedzenej miere bude fungovať cca do 10 rokov. Minimálnu záruku tohto náteru garantujú 2 roky.

Ale ja ho mám, už o niečo dlhšie ako dva roky a pleseň sa stále neobjavila. Takže LSG náter od tejto firmy môžem jedine odporučiť. Keď k nám vtedy prišli zamestnanci A SERVIS LIPKA kvôli odstráneniu plesne, bol som celý čas pri tom. A sledoval, ako pri odstraňovaní plesne postupovali. Na miesto napadnuté plesňou naniesli bežný dezinfekčný prostriedok.

Po odstránení nečistôt...

Plesne v domácnosti a čo s nimi

Po odstránení nečistôt a biotickéhonapadnutia potom dali náter proti plesniam priamo na existujúce povrchy. Ktoré potom trvalo chráni proti opätovnému výskytu plesní, baktérií, húb, kvasiniek a rias. Po zaschnutí vytvorí umývateľný transparentný difúzne otvorený povrch. Který je odolný poveternostným vplyvom aj UV žiareniu.

LSG je aplikovateľný na vápennocementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné, silikátové farby, betóny, keramické obklady a podobné materiály. A musím povedať. Že od tej doby, čo tento náter máme, nemáme s plesňou žiadne ťažkosti, preto ho všetkým vrelo odporúčam.

Ako sa zbaviť plesne a vlhkosti

A to aj ako prevenciu, pokiaľ plesne zatiaľ nikde nemáte. Pretože toto je naozaj jedna z vecí, ktoré je naozaj lepšie predchádzať. Pretože pomocou vlastných síl sa jej potom určite nezbavíte, aspoň natrvalo nie. A tak či tak sa budete musieť na nejakú firmu obrátiť.

Ak už sa vám pleseň na stene objavila, tak za seba môžem firmu A SERVIS len a len odporučiť, pretože u nás odviedli naozaj perfektnú prácu. So zamestnancami firmy bola aj skvelá komunikácia a spolupracovať s nimi bola naozaj radosť. Na také milých a spoľahlivých zamestnancov som už naozaj dlho nenarazil.

Takže ak máte problém...

Takže ak máte problém s plesňou, alebo uvažujete o prevencii, tak tu budete naozaj na správne adrese. Je to rozhodne investícia, ktorá sa oplatí, pretože tej plesne sa sami jednoducho nezbavíte - minimálne mne sa to nepodarilo. U tejto firmy navyše máte záruku kvality - ich vynikajúce referencie si môžete overiť aj na internete.

Ako odstrániť pleseň na stenách v byte navždy Bratislava

Tak som ich vlastne ja sám našiel a bol ochotný do toho investovať aj napriek trochu vyššej cene. Pretože všade mali len samé pozitívne ohlasy. A ja môžem povedať, že sú rozhodne oprávnené. A ďalej poskytujú aj celý rad ďalších služieb.

Takže ak potrebujete napríklad aj čistenie kobercov alebo umývanie okien, a to aj vo výškach, tiež odporúčam znova túto firmu. Od mojej pozitívne skúsenosti s odstraňovaním plesne sme si od nich doma nechali pravidelne čistiť aj koberce. A musím povedať, že ich služby sú naozaj kvalitné.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *