Systém strojového čistenia kobercov a sedačiek v Bratislave

Published 1 rokem ago -


V staršom dome po rodičoch žijeme s manželom už viac ako pätnásť rokov. Dospelé deti si už našli vlastných partnerov. Ostali síce žiť v meste, no bývajú vo vlastnom. Vnúčat sme sa zatiaľ nedočkali, i keď ja by som už dávno nedbala.

Manžel, ako typicky ještiný chlap, túto tému vždy odbije konštatovaním, že on sa na dedka s bradou ešte zďaleka necíti. Vo všetkej úcte. Byť na jeho mieste, dávala by som si na podobné vyhlásenia pozor. Na krku sa mu už totiž hompáľa šiesty krížik, aj keď je pravda, že len pred pár týždňami.

Ako jeho žena...

Ako jeho žena kriticky uznávam, že vyzerá stále dobre. Žije naozaj striedmo, stráni sa alkoholu, stále sa hýbe a nikdy nefajčil. Jedinou väčšou slabosťou je káva, ktorú si dopraje aj trikrát denne. A dobré priateľky mi ho potajme závidia už dlhé roky... samozrejme, iba žartujem. Čistenie kobercov Bratislava.

Napokon, oslava jeho šesťdesiatky bola rozplánovaná na viacero etáp. Postupne sa mali u nás ukázať kolegovia z ústavu, potom sa ohlásili susedia a jeho priatelia, no a zlatým klincom celého trojdňového maratónu bol nedeľný slávnostný obed na terase nášho domu.

Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!

Nech ma teraz pánboh...

Nech ma teraz pánboh netresce. Keď bolo konečne po všetkom, oznámila som mužovi, že jeho budúcu šesťdesiatku mu zorganizuje dajaká externistka. Smial sa mi do očí a tešili sme sa obaja.

Pochopiteľne, že to boli krásne, úprimné a príjemné dni, ktoré vám žiadny hotel, reštaurácia či zarezervovaný penzión neposkytnú. Urobíte si to podľa seba, vo vlastnej réžii a viete, že ľudia sa budú cítiť ako doma. Našťastie, z krytej terasy máme celoročne a gratis, krásny výhľad na mesto, takže nepriazeň počasia nám nehrozila.

Prečo pravidelne čistiť a tepovať koberce a čalúnený nábytek

Koniec-koncov, manžel je šťastné nedelniatko, takže som nebola vôbec prekvapená, keď v strede týždňa udrelo babie leto a od piatku do nedele bolo slnečno, teplo a výnimočne krásne.

Bojový plán celej oslavy...

Bojový plán celej oslavy bol vskutku jednoduchý. Na terase urobíme veľké, pohodlné sedenie a prízemie domu, teda obývačka a hala budú priechodné. Niečo sme objednali cez ketering, niečo som pripravila ja s dcérami, a zvyšok bola slobodná improvizácia na tému švédske stoly. Čistenie kobercov Bratislava.

starostlivosť o KOBERCE

Vyšlo to výborne a každý si tie chvíle pochvaľoval. Naši hostia – aj vďaka nádhernému jesennému počasiu - pendlovali medzi záhradou, terasou a prízemím domu. A deti si tento bežecký okruh užívali hádam najviac.

Ak by vás zaujímala večná téma prezúvania a prezúvok, neriešili sme ju z dvoch prostých dôvodov – krytá terasa a dobré počasie. Takže hostia nám aj v tomto smere mohli udeliť plusové body. Suma sumárum, výnimočné narodky dopadli k plnej spokojnosti výnimočného oslávenca, rodiny, hostí aj mňa, ako manželky a hostiteľky.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Keď sa od nás...

Keď sa od nás, neskoro večer, vytratil posledný hosť, prechádzala som z terasy do obývačky a nijako ma neprekvapilo, že koberec máme poriadne zaprášený a zľahnutý. Nedá sa nič robiť, pomyslela som si, ešte máme dva dni dovolenky, pustíme sa do toho zajtra a vyčistíme ho.

Žiaľ, na druhý deň sa ukázalo, že problém sami sotva vyriešime. Za tri dni tie stovky krokov prach nielen nanosili, ale ho do koberca aj poriadne zašliapali. Vysávaču na to svaly nestačili a tepovať som ho nechcela, lebo obývačku s halou – okrem iného – spája aj jednotný koberec. Čistenie kobercov Bratislava.

Stála som teda...

Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

Stála som teda na zaprášenom koberci s kefou v ruke a premýšľala, ako s tým všetkým šikovne a rýchlo vybabrať. Manžel práve v tom okamihu schádzal z poschodia. Vzápätí mi podával do ruky kúsok papiera s telefonickým číslom a menom dajakej firmy. Čistenie kobercov Bratislava.

Oznámil mi, že...

Oznámil mi, že práve hovoril so správcom budovy ústavu, kde pracuje. Správca má vraj s touto upratovacou firmou len dobré a výborné skúsenosti, takže stačí zavolať a koberec nám dajú do poriadku. Ostala som prekvapená, ale ešte viac potešená z manželovej nečakanej starostlivosti.

prípravok na čistenie kobercov

Do firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Bratislava, som tak zavolala obratom a bola prekvapená a potešená po druhý raz. Ústretový, milý a ochotný hlas ma vypočul, navrhol termín vyčistenia koberca aj predbežnú sumu. Keďže som rada s ich návrhmi súhlasila, boli sme rýchlo dojednaní a ostávalo už len s dôveru čakať na ich príchod.  

Obidvaja páni z A SERVIS boli presní a bez dlhých rečí sa pustili do práce. Kotúčový čistiaci stroj mali pevne v rukách a poslúchal ich na slovo. Tú veľkú plochu zvládli pomerne rýchlo. Tam, kde stroj obmedzoval nedostatok priestoru, čistili koberec ručne.

Tipy a triky na čistenie kobercov

Občas som sa pri nich...

Občas som sa pri nich krátko pristavila a poviem vám, že dodnes mi nie je celkom jasné, prečo ostal koberec po skončení čistenia takmer suchý, veď pracovali s penou, vodou a poriadnou dávkou energie. Raz darmo: naslovovzatý profesionál ovláda svoje remeslo dokonale.

Keď už bolo po všetkom, prešla mnou vlna čírej radosti a zadosťučinenia. Bolo mi jasné, že ja i manžel by sme sa s kobercom iste trápili dlhé hodiny a výsledok by nebol ani polovičný. Zamestnanci z A SERVIS LIPKA sa mu venovali odborne, ale jemne a dôkladne. Čistenie kobercov Bratislava.

Večer som si sadla...

Škvrny na koberci - Ako vyčistiť

Večer som si sadla na stoličku a prezerala si vyčistený koberec v pokoji. Okrem toho, že všade to voňalo čistotou, našu obývačku naplnili znovuoživené farby a sviežosť.

Manžel sa pri mne pristavil a začal sa baviť na vetách, že pri šesťdesiatke omladne nielen každý chlap, ale aj koberec, hlavne keď oslavu zorganizuje taká skvelá žena, ako som ja. Takže, ak chystáte doma dajaké oslavy, alebo len máte v domácnosti koberec, ktorý si zaslúži opateru a pozornosť. Oslovte firmu A SERVIS LIPKA a kliknite na stránku a-servislipka.sk, budete spokojní nielen vy, ale aj celá vaša rodina. Čistenie kobercov Bratislava.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *