Jak se bránit proti protivným plísním? Odstranění plísně ze zateplených fasád a ze zdi bytů

Published 1 rokem ago -


Máte na stěnách odpudivé plísně? V posledních letech se plísně objevují v našem okolí stále častěji a ve větším množství. Je to způsobené tím, že naše životní prostředí je celkově narušené různými škodlivinami a hromaděním odpadů na Zemi. Vývoj některých organismů poškození biologické rovnováhy potlačuje, jiné organismy naopak získávají výhodné podmínky ke svému rozvoji, což platí právě u plísní. Jak odstranit plíseň.

Výskyt plísní na stěnách bychom určitě neměli podceňovat. Už jen malé fleky mohou způsobovat alergické reakce ve formě častých zápalů plic, chronického kašle, astmatu, dráždění sliznic, případně kožních alergií.

Dezinfekční odstranění plísní Praha 4

Co můžete sami podniknout, aby plíseň neměla šanci, jak odstranit plíseň? Udržovat relativní vlhkost vzduchu v místnosti pod 60 %. Pravidelně a nárazově větrat. Zabezpečit proudění vzduchu. Místnosti dostatečně vytápět. Po vyprání, sušení prádla, vaření a koupání vždy dostatečně vyvětrat.

Pro sanaci plísní napadených stěn a fasád připravil A SERVIS LIPKA, s.r.o. komplexní protiplísňový systém, který zaručuje dlouhodobou ochranu proti plísním. Technici firmy nejprve odstraní velice důkladně plísně. Využívají k tomu kvalitní LSG – D dezinfekci, jejíž účinek je dlouhodobý.

Jakmile jsou plísně bezpečně odstraněny...

Jakmile jsou plísně bezpečně odstraněny a je jisté, že se v prostoru již nevyskytují další spory, které by mohly stěny opět zamořit plísněmi, provede se aplikace LSG protiplísňového ochranného nátěru. Ten spolehlivě ochraňuje stěnu i fasádu proti plísním a řasám déle než 5 let. Tato doba je však podmíněna dodržování pravidel běžné údržby stavebního objektu.

Odstranění plísní v domě Praha 1

 

U nás v bytě se už delší dobu objevovaly plísně na stěnách v ložnici. Snažili jsme se jich zbavit protiplísňovými přípravky, ale plíseň se za určitou dobu objevila znovu. Pozvali jsme si A SERVIS, aby nás plísně zbavil. Jeho technici nám vysvětlili, že běžné protiplísňové přípravky mají pouze tu schopnost vybělit místo napadené plísní, plíseň se na čas z povrchu stáhne dovnitř napadeného materiálu, chvíli to tedy vypadá, že jsme se plísně zbavili, ale po určitě době plíseň proroste nazpět.

Odstraňování plísní a řas z omítky Praha 9

Technici firmy tedy potřebovali plísně zlikvidovat definitivně. Proto na místa napadené plísní nanesli kyselou chemii, aby mohli plísně odstraňovat na mokro bez rizika dalšího šíření. Pustili se do nich pěkně ručně – kartáčem. Tento povrch se následně ošetřil LSG – D dezinfekcí. Možné plísňové zárodky pouhým okem neviditelné se zlikvidují průmyslovým vysavačem, který se použije na stěny, podlahy i zařízení. Poté přichází ke slovu znovu LSG – D dezinfekce, která zaručeně zlikviduje poslední zbytky volných spor.

Aby se u nás už plíseň nikdy neobjevila, nechali jsme si také nanést LSG protiplísňový nátěr, ten ochraňuje stěny před vlhkostí. Funguje opravdu spolehlivě, stěny vůbec nejsou vlhké, jak jsme na to byli v předchozích letech zvyklí, vlhkost jimi neprostoupí, nemá šanci.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *