Už žiadne babské rady, ale upratovaciu firmu

Published 1 rokem ago -


Naša mama sa prednedávnom dožila krásnych sedemdesiat rokov a rodina chystala oslavy. Sme traja súrodenci, z ktorých iba ja žijem v Bratislave. Mama pôvodne nemala v úmysle čokoľvek chystať. Tvárila sa byť nad vecou a tvrdila, že kto chce príde, a kto nechce tak u nej nebude. Nakoniec, žiadne oslavy nie sú povinné, končila debatu na túto tému - čistenie kobercov Bratislava .

čistenie kobercov Bratislava Bolo mi jasné, že to musím vziať do svojich rúk, inak rodinu zaplaví škandál na ďalších sedemdesiat rokov. Mama žije malom byte v centre mesta, takže nadbytočným priestorom nevládne, a preto som rodine navrhla, nech sa oslava zorganizuje v našom dome.

Dom ešte stále vonia novotou, ponúka dostatok priestoru a manžel, ako majiteľ reštaurácie, veľmi rád pripraví všetko potrebné. Napokon, kolaudácia ešte stále neprebehla, aj keď sa na ňu všetci tešia. Týmto spôsobom získa aspoň dôstojný rámec a mamu urobíme šťastnou.

Myšlienka sa nesmierne rýchlo ujala a získala podporu naprieč generáciami. Keďže mám to šťastie a obklopuje ma skutočne skvelá rodina, neostali sme v prípravách sami. Poctivo sme si rozdelili všetky úlohy a povinnosti. Musím ešte prezradiť, že mamu sme sprisahanecky, snáď trošku nehanebne, ponechali v sladkej nevinnosti. Len sem-tam, akoby náhodou, padli dajaké slová o plánovanej kolaudácii a dohodnutom termíne.

Musím priznať...

ako na čistenie kobercov Bratislava

Musím priznať, že takáto konšpirácia nebola nijako ľahká, keďže naša mama patrila a patrí medzi vzorné reprezentatnky ženského pokolenia. Šarmatná, krehká, inteligentná, ale aj zvedavá a občas poriadne urozprávaná dáma, ktorej takmer nič v jej okolí neunikne. Vždy našla spôsob, ako sa dozvedieť, čo ju zaujímalo. Samozrejme, reč je výlučne o rodine. Nám sa však v tomto prípade podaril malý zázrak a všetko sa podarilo utajiť.

Konečne nastal veľký deň. Ak sa na to pozerám spätne, išlo to vlastne ako po masle. Veci boli na svojich správnych miestach, každý mal dobrú náladu a úsmev v zálohe, vyšlo počasie a deti sekali dobrotu. Ukázalo sa, že nový dom má úspech a časom môže získať štatút miesta pre naše rodinné stretnutia. A manžel? Doslova žiaril. V prvom rade kvôli dokončenému domu, čo je u muža pochopiteľné. Na druhej strane, vždy sníval o veľkej, takopovediac talianskej rodine. Sám bol jedináčik, takže podobné chvíle si z duše užíval.

Mama sa k obecnej radosti okolo kolaudácie sprvu pripojila, no časom akosi zmĺkla a zdalo sa, že ju narodky predsa len trápia. Videla som to, a dala dohodnutý pokyn, aby sme to odštartovali. Jednu z miestností sme nachystali ako veľké narodeninové prekvapenie. Mama netušila, čo sa bude diať, a a tak bol výbuch radosti, sĺz a vďačnosti o to väčší.

Vyšlo to parádne...

odborné na čistenie kobercov Bratislava

Vyšlo to parádne a nálada vyskočila do neba. To viete, je to raz za život a keď sa naladí celá rodina na jednu strunu, ťažko sa niečo také popisuje. Po čase sa všetko vyrovnalo, znela hudba, vytvorili sa hlúčky, ľudia sa smiali, pili, bavili. Mala som dobrý pocit, ktorý mi zrazu naštrbila škvrna na koberci. Keby škvrna, ale mapa, a – preboha - od červeného vína. Niekto nechal pohár na konferenčom stolíku, deti sa v jeho okolí jašili a pohár skončil na koberci.

Nie som citlivka, no mrzelo ma to kvôli manželovi, lebo ten svetlý, vysoký koberec si vybral sám a veľmi sa z neho tešil. Viem, čo je červené víno na odeve, takže ma prešla hrôza, že sa to už sotva kedy podarí vyčistiť. Jasné, že sa okolo mňa zbehli všetky ženy a radili, čo treba spraviť ako prvé, ale babské rady nijako zvlášť nefungovali.

Škvrna sa do koberca vpila, snahou dokonca rozmazala a ostala ma tak strašiť počas celého večera, pokým sa všetci hostia nerozišili. Snažila som sa na ňu nemyslieť, no stačilo prejsť v jej blízkosti a stúpol mi tlak. Pri pohľade na mamu a radosť jej okolia ma však trápila o niečo menej. Ráno bolo jasné, že babské rady a insitné návody nebudú k ničomu, a tak som si s kávou sadla k počítaču a začala pátrať po upratovacej firme, ktorá nás tej škvrny zbaví.

Odľahlo mi, že web ponúka celú náruč podobných firiem, ale akosi som nevedelam ktorú si vybrať. Nakoniec mi pomohla minulá skúsenosť. Kedysi, ešte v starom byte, nám koberce čistili extrakčnou metódou. Poviem vám, žiadna sláva. Mokré koberce sa sušili celé hodiny,  a aj tak na nich ostali odporné fľaky a mapy. Hľadala som preto niečo iné, ako extrakčné čistenie. Našla som spoločnosť, ktorá ponúkala strojové čistenie, a to mi stačilo.

odborné na čistenie kobercov Bratislava

Firma A SERVIS LIPKA...

Firma A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava, ma po zavolaní prekvapila príjemnou, usmiatou a ochotnou slečnou, takže dohoda bola rýchla a celkom jasná. Trochu ma síce zdržal – povedané s  nadsádzkou - zoznam prostriedkov, ktoré už boli použité na čistenie po bojovej porade so ženami, ale nič sa nedalo robiť. Zrejme museli dopodrobna poznať chorobopis nášho pacienta. Sľúbili mi však, že majú dostatočné skúsenosti a odborníkov, takže škvrny od červeného vína by nemali predstavovať nejaký väčší problém.

Ostala som v napätí, až do dňa, keď sa objavili dvaja zamestnanci firmy A SERVIS LIPKA. Mimochodom, boli presní a v dobrej nálade. Veľa toho nenahovorili, a dali sa do práce. Ten stroj vo mne dobré pocity nevzbudzoval, ale upokojilo ma, že páni majú zvládnutý každý pohyb a robia niečo, čo majú dávno v krvi.

Neviem, či to trvalo viac ako hodinu, keďže som dala vyčistiť celý koberec, ale odrazu mi dali najavo, že končia. Stála som medzi dverami a išla si oči vyočiť. Škvrny po víne boli fuč a celý koberec vyzeral ako nový. Navyše sa miestnosťou šírila príjemná vôňa čistoty. Bola som nesmierne spokojná a zo srdca mi spadol veľký kameň. Firma A SERVIS LIPKA dané slovo dodržala a svoj sľub vrchovate naplnila. Náš svetlý koberec sa vrátil do pôvodného, pôvabného stavu a odpudivé, zaschnuté škvrny po červenom víne boli navždy preč.

čistenie kobercov odborne Bratislava

Manžel si večer neveriacky prezeral obývačku

Manžel si večer neveriacky prezeral obývačku a dokonca si k miestu, kde sa víno vylialo, aj kľakol. Ako sa vraví – márna lásky snaha. Neobjavil vôbec nič. Vlastne tak to bolo správne, veď A SERVIS LIPKA čistil do hĺbky, takže hľadať nebolo čo. Spokojnosť nás oboch je slabé slovo, pretože upratovacia firma zvládla prácu na jednotku.

A keď náhodou v najbližšom čase uvažujete o nefalšovanom a poriadnom vyčistení kobercov aj u vás doma, veľmi rada vám spoločnosť A SERVIS LIPKA odporúčam. Nesklamú vás.

ako odstraniť flaky na koberci Bratislava Byli jsme rádi, že i když naše zakázka pro firmu jistě nebyla vytrhující, moc rádi nám vyšli vstříc a pomohli hned, jak to bylo možné. Navíc se k nám chovali velmi profesionálně a příjemně. Už žádné babské rady, ale úklidová firma A SERVIS. Teď, když o této firmě víme, se nám její pomoc bude určitě hodit i v budoucnu. A ostatním ji jen doporučujeme. Ten, kdo si jejich služby koupí, jistojistě neprohloupí.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *