Zvolte strojové čištění koberce a neprohloupíte

Published 7 roky ago -


Už dlouho jsem plánovala, že si jednou konečně nechám vyčistit koberce. Cestou z práce jsem chodila kolem reklamy firmy, která slibovala, že její extrakční čištění dokáže s každým kobercem zázraky. To mě přesvědčilo, a proto jsem si zanedlouho firmu objednala domů.

Strojové čištění koberců Praha 1

Jenomže postup zaměstnanců firmy mě docela překvapoval. Používali jeden přístroj, který současně do koberce vháněl vodu a chemii a ihned je zase odsával zpět. Všechno se to dělo jen na povrchu.

Nechtělo se mi věřit…

Nechtělo se mi věřit, že by se takhle mohlo podařit vyčistit vlákna po celé délce. A že by za tu chvilku měla čisticí chemie možnost působit. A když jsem se jich ptala, jakou používají chemii, odpovídali mi dost vyhýbavě, vlastně jsem se to nakonec ani nedozvěděla. Z toho jsem pochopila, že to nic značkového nebude.

Čištění koberce nedopadlo moc dobře, vlastně se nevyčistilo skoro nic, jen koberec ještě navíc získal dost nevábný tvar. Byl celý takový nějaký scvrklý, zkrabatělý. Vlákna byla také dost nepříjemná na dotek. To mě hodně naštvalo, šla jsem si do firmy stěžovat. Tam se mě snažili odbýt, ale nedala jsem se, po dlouhém vyjednávání jsem dostala peníze zpátky.

Pustila jsem se do hledání…

Hloubkové rotační čištění koberců Praha 2

Pustila jsem se do hledání jiné firmy, která mi už koberec zvládne vyčistit, tentokrát jsem hledala pečlivěji a našla jsem A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců, sedaček Praha 1. Zjistila jsem, že se jedná o opravdu solidní servis, který používá značkovou chemii a koberce čistí důkladnou strojovou metodou.

Chemii na koberec nanese a nechá působit, potom ji kartáčuje mezi vlákny koberce, špína se na chemii naváže a kartáče ji všechnu vynesou na povrch.

Druhé čištění už proběhlo v naprostém pořádku a taky mělo skvělé výsledky. Koberec byl vyčištěný velice důkladně, dokonce i jeho tvar byl teď normální, vlákna nadýchaná a opět příjemná na dotek.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *