Pre kvalitné vyčistenie kobercov v Nitre hľadajte upratovaciu firmu s kotúčovým strojom a extrakčnej metóde sa vyhnite!

Published 5 roky ago -


Ešte v čase, keď sme s mojou ženou spolu chodili a zdôverovali sa, kde a ako chceme raz bývať, mali sme – na počudovanie – spoločnú základnú myšlienku: mal by to byť rodinný dom. Obaja sme síce vyrástli v petržalskom panelovom dome, a boli sme na jeho mínusy i plusy po dlhých rokoch celkom zvyknutí, no každý zvyk je treba občas nabúrať, aby sa pre nás nestal príťažou.

čistenie kobercov Nitra
Boli sme však v tom čase sľubov ešte mladí, zamilovaní a svet okolo nás cengal iba jasne a zvonivo, ako lesklá gombička na skle. Dnes už veľmi dobre vieme, že postaviť dom nie je len tá jediná, pôvabná veta z dobrého románu..Kamoška ich údajne zažila.

Kľúče od dverí vám totiž na stôl nikto nepoloží. Musíte si mať po ruke aspoň jednu vlastnú stenu a v nej osadené dvere. Ako to povedal, ktosi múdrejší – každý máme právo na jeden šťastný život.

ako vyčištiť koberce Nitra
Dom teda po našej rodinnej námahe, napokon stál a ostávalo ho pre to životné šťastie ešte dajako primerane zariadiť. Fakt sa už nepamätám, kde sme prišli vtedy na nápad, že všade položíme koberce, s výnimkou predsiene a priestoru pred kuchynskou linkou. Ktovie, asi sme to v tých rokoch považovali za adekvátny prejav útulnosti, povestného tepla domova alebo podvedomej túžby po komforte, čert vie.
Natiahli sme teda do každej izby ten vybraný a začali si užívať strasti a slasti manželstva, a po čase aj rodičovských povinností. Nezakrývam, boli to pre nás krásne a šťastné roky.

strojové čistenie kobercov NItra
Ak sa ale ešte vrátim k téme kobercov, odtiaľ sa nám šťastie a spokojnosť po niekoľkých rokoch, pomaličky a nebadane vytrácalo. Neviem, čo sa mohlo stať. Poctivo sa u nás upratovalo, pravidelne vysávalo a zhruba dva razy do roka aj tepovalo. Časom ale táto snaha na kobercoch akosi vidieť nebola. Farby nám pred očami zvädli, vlasy a vlákna ostávali poľahnuté a z plochy bol cítiť prach a nevábny odér.

Budem otvorený…

 čistenie kobercov po psoch NItra

Manželka strávila pri ich ošetrovaní viac času ako ja, ale ani jej ženská odhodlanosť a túžba mať okolo seba čisto, nestačili. Spomínam si, že raz, po dvoch hodinách tvrdej roboty, letela kefa do kúta, pričom ju sprevádzali aj šťavnaté slová a prísaha, že kobercov sa už nikdy nedotkne, nech to stojí, koľko chce.

Aj tak bolo. Na druhý deň zavolala do nejakej upratovacej firmy a dvaja chlapi v oranžových montérkách urobili so všetkými kobercami krátky proces. Výsledok ale skôr sklamal. Hej, nedalo sa im uprieť, že nejaká špina a fľaky z kobercov zmizli, ale na každom sa objavili aj stopy a mapy po samotnom čistení.

Obratom som do firmy zavolal, nech mi podajú rozumné vysvetlenie. Bolo mi povedané, že naše koberce čistili bežne používanou extrakčnou metódou. Keďže sme sa ale o ne asi starali nepravidelne a málo účinne, vystúpili na tých najviac zaťažovaných miestach nepekné mapy, ktoré som popísal.

čistenie kobercov od psích exkrementov NItra
Bol som tesne pred výbuchom, keď sa odkiaľsi objavila žena a slúchatko mi položila. Začala s tým, že to nemá cenu, lebo na webe sa o extrakčnej metóde dávno vie, pričom ju väčšina ľudí ktovie nechváli. Je síce o niečo lacnejšia ako iné postupy čistenia, ale má svoje – dosť viditeľné – muchy. Nakoniec, máme ich teraz doma.
Povedala mi síce nepríjemné A, no vzápätí mala pre nás aj lepšie B. Poradila sa vraj s kamoškou, potom ešte hodinku visela na webe a v ruke má kontakt na firmu, ktorá koberce čístí strojovo a do hĺbky. Firma A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Nitra, by teda mala byť to pravé orechové.

Kamoška ich údajne zažila…čistenie kobercov s dlhým chlpom NItra

Kamoška ich údajne zažila u nich v práci a sú vraj výborní. Pozrel som na ženu a bolo jasné, že ideme to toho. Napriek stresu sme boli radi, že sa našlo nové riešenie. Manželka teda s firmou dohodla presný termín, cenu aj podmienky. Mimochodom, tá ich cena nebola oproti firme s extrakčným čistením, nijako zvlášť dramatická.
Menšou komplikáciu bol snáď nepodstatný fakt, že aj keď sa manželka chystala na ich návštevu.

Dohodnutý termín jej skrížila pracovná cesta, takže to ostalo na mne. Páni z A SERVIS nás ale veľmi príjemne prekvapili.

Pred domom sa ich auto objavilo načas. Bolo vidieť, že ide o skúsenú trojicu, keďže si najprv všetky koberce pozorne prezreli. Krátko sa medzi sebou poradili, aby vzápätí naštartovali svoj stroj, vzbudzujúci istý rešpekt. Veľká kefa, ale systematicky pracovala v súlade s pohybmi skúsenej obsluhy. Takže sa človeku na okamih zdalo, že k tí dvaja k sebe patria odjakživa.

rýchle čistenie kobercov NItra
Musím povedať, či skôr zdôrazniť, že naše koberce boli po tomto čistení podstatne menej mokré a vlhké. Ako keď ich zaplavila extrakčná metóda  navyše. Celý dom príjemne voňal. Pri tom prvom, nevydarenom pokuse, mi tá vôňa skôr pripomínala akýsi rybník.

Chlapi sa však nespoliehali len na výkonný stroj. Na miesta, kde jeho kefa nemala nárok, nastúpili s bežnou, staromódnou kefou z ciroku a koberec poriadne vydrhli ručne. Nakoniec, ako sa na skutočných profesionálov patrí.

ako rýchle čistenie kobercov NItra
Keď boli ľudia z A SERVIS s prácou hotoví, mal som dojem, že všetky koberce sme položili iba včera. Nielenže boli krásne čisté, voňavé a hebké, ale ich vlákna a vlasy opäť našim krokom poskytovali pohodu a komfort. Jednoducho, skvelá práca!

Manželka sa vrátila z cesty neskoro večer. U nás ale panuje nepísaná tradícia, že jeden na druhého vždy čakáme. S prvým pohľadom na dokonale vyčistené koberce sa po jej unavenej tvári rozlial úsmev a spokojnosť, čo bola najlepšia odmena.

prečo práve naša firma k čistenie kobercov NItra
Myslím, že okrem krásne sviežich kobercov, musím firme A SERVIS LIPKA, poďakovať aj za ten manželkin nočný úsmev. Napokon, úsmev a spokojnosť čakajú určite aj na vás. Stačí, ak sa spoločnosť A SERVIS LIPKA bude môcť postarať aj o vašu domácnosť.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *