Strojové, hĺbkové čistenie čalúnenia a kobercov. Tepovanie Trnava

Published 5 roky ago -


Pred rokmi boli mojej rodine vrátené pozemky, ktoré jej kedysi pokrokoví, skrz-naskrz červení hospodári, sprosto ukradli mojim rodičom. Priznám sa, vtedy nám to s manželom nadobro prevrátilo život. Muž ale pôde a práci s ňou vždy rozumel a mal ju nesmierne rád. A tak sme neváhali a postupne na našich pozemkoch – plní chuti a odhodlania – rozbehli záhradníctvo a sadárstvo.

Ja som kvety od malička zbožňovala, a tak sa vďaka nášmu nasadeniu a zaujatiu, stala naša firma dobre známou a vyhľadávanou značkou. Išlo to dokonca tak dobre, že sme si časom postavili veľký, rodinný dom. Kde sú však umiestnené aj firemné kancelárie a zázemie pre pár kmeňových zamestnancov.

Po čase sa nám podnikanie rozrástlo aj o bio produkty, čo prinieslo ďalšie radosti, no tiež poriadne starosti. Starostlivosť o dve deti a domácnosť bola u mňa vždy na prvom mieste. No firma a jej predĺžené, nikdy nečakajúce tiene si vás nájdu všade. Ostávalo mi tak jediné východisko – prijať do domácnosti serióznu a milú pani.

Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek

Na istý čas sa všetko v istom zmysle utriaslo…

Na istý čas sa všetko v istom zmysle utriaslo a opäť bežalo. Ako rodina sme si na pani veľmi zvykli a deti v nej navyše videli takmer babičku, ktorú – žiaľ – nikdy nepoznali. Oveľa horšie to bolo s väčším upratovaním domu a jeho dôkladnejšou údržbou.

Vravela som kdesi v úvode, že je veľký. Takže domácich prác v ňom bolo a je stále dosť. Naša pani, ale ne nemala dosť času, ani priestoru. Okrem toho, jej základnou povinnosťou bol každodenný, kvalitný chod kuchyne a deti. Hneď po návráte zo školy.

Tepovanie sedačiek a gaučov

A tak všetko väčšie upratovanie…

A tak všetko väčšie upratovanie, kam akosi prirodzene rátame najmä umývanie okien alebo čistenie kobercov. Dosť často trpelo na nedostatok voľných, pracovitých rúk. Za času na čas som preto obetovala pár hodín víkendu a čo-to doma urobila, ale to nijako stačiť nemohlo.

Po čase som oslovila aj študentskú agentúru z univerzitného kampusu na druhej strane mesta. Nech si mladí nejaké peniaze zarobia. Výsledky ma ale ktovieako nepresvedčili, nehovoriac o tom, že čas určený na prácu. Raz jedna dvojica dokonca venovala zdravotnej cigarete na našom balkóne.

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

Aj ja som bola mladá…

Aj ja som bola mladá, tiež som študovala, ale ten obrázok ma tak vytočil, že som ešte v ten istý večer vytrhla muža z roboty a vyžalovala sa. Je výborné, že máme úspešnu firmu, že roky podnikáme v tom, čo nás baví. A že sme vcelku zdraví a spokojní. Musí ale predsa existovať dajaké rozumné a schodné riešenie. Ako pri tom všetkom udržiavať domov pre nás dvoch a naše deti čistý, primerane uprataný a stále útulný.

Muž chvíľu mlčal, hľadel na mňa a nakoniec to vyriešil bez väčších emócií. Ak sme mali peniaze na stavbu veľkého domu, tak predsa musia byť aj na profesionálnu upratovaciu firmu, nie? A to bolo všetko. Poďakoval sa a zdvihol od stola s tým, že musí do skleníka.

Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

Najprv mi odľahlo…

Najprv mi odľahlo, lebo nápad to bol dobrý. O minútu ma ale začala pokúšať myšlienka, či bude dobré nechávať cudzích ľudí v dome, aj keď doň prišli iba krátko pracovať. Potom som si ale rázne povedala, že predsa pôjde o zmluvný vzťah, kde budú veci náležite ošetrené, a tak som to hodila za hlavu a prestala na také podružnosti myslieť.

Sadla som teda za počítač a dala sa do hľadania upratovacej firmy, ktorá by nás dokázala presvedčiť o výhodách odborníkov pri realizácii bežných domácich prác. Asi po štvrťhodine ma to prestalo baviť a zodvihla som telefón. Napadlo ma, že moje priateľky boli a sú v pestrej oblasti ženských tém, tými najlepšími zdrojmi informácií.

Tipy a triky na čistenie kobercov

Samozrejme, nesklamali ma…

Samozrejme, nesklamali ma. Po pár telefonátoch som sa z prvej ruky dozvedela, že firma A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Trnava, bude zrejme správnou adresou pre nás i pre náš dom. Krátky pohľad na web a veľký počet kladných recenzií, článkov i ohlasov ukázal, že môj okruh dávnych, príma kamošiek mal a má o podobných veciach dokonalý prehľad.

Ešte ráno som do A SERVIS LIPKA zavolala a požiadala ich o odborné služby a pomoc. Dohodli sme sa viac-menej okamžite, keďže ponúknutý termín mi celkom vyhovoval a cena, vzhľadom k rozsahu a náročnosti takej práce, sa mi zdala primeraná.

Škvrny na koberci - Ako vyčistiť

Aj keď som si sprvu myslela…

Aj keď som si sprvu myslela, že nechám zamestnancov len v pozornej opatere našej gazdinej, napokon mi nedalo, a našla som si v dennom rozvrhu aspoň pol hodinku, aby som ich osobne videla a spoznala. Všetka česť, dané slovo páni z A SERVIS splnili.

Firma v dohodnutý deň nemeškala a s úderom deviatej boli jej ľudia u nás. Trojica pánov si najprv prešla všetky miestnosti, kde mali okná čistiť, potom si pripravili všetko potrebné a v pohode sa rozišli, presne tak, ako sa dohodli na začiatku.

Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

Aj keď to boli traja chlapi…

Aj keď to boli traja chlapi, už na prvý pohľad mi bolo jasné, že umývanie okien nerobia po prvý raz a všetky známe grify a triky majú v malíčku. Pri svojej robote postupovali nanajvýš systematicky a skúsene, takže im to pekne ubúdalo.

Pracovníci mali naozaj slušné a príjemné vystupovanie, čo dojem z ich práce len umocňovalo. Nedá mi, a pripojím ešte jednu poznámku. V dome aj v každej miestnosti sa chovali ako počas návštevy slušných ľudí v slušnej domácnosti, takže používali návleky na topánky, dbali na to, aby mali miesto, kde práve pracujú, náležite ošetrené podložkou alebo fóliou. Voda je predsa len voda.

ako odstrániť škvrny z koberca profesionálně

Je preto ľahké konštatovať…

Je preto ľahké konštatovať, že po sebe zanechali iba krásne čisté okná, ktorých podoba ma bezmála ohúrila, lebo mne sa to ešte nikdy nepodarilo. Nemusím asi zdôrazňovať, že A SERVIS LIPKA zvládol svoju prácu na výbornú s hviezdičkou, a to vo veľmi krátkom čase, čo som kvitovala ako veľké plus.

A naviac. Zoznámila som sa s ich metódu leštenia okien bez chemických prípravkov. Aspoň krátko ju priblížim. Pre mňa, a to už od dievčenských rokov, znamenalo spojenie – vyleštiť okno – nevyhnutné použitie prípravku na báze alkoholu. Nastriekať, rozotrieť a vyleštiť. Ok, pekne to voňalo, ako-tak vyzeralo, no dlho nevydržalo. Po krátkom čase sa okná opäť začali špiniť a ich lesk bol rýchlo fuč.

starostlivosť o KOBERCE

Páni z A SERVIS LIPKA žiadnu chémiu v ruke nemali…

Páni z A SERVIS LIPKA žiadnu chémiu v ruke nemali. Umyté okná leštili na sucho, len s použitím čistej bavlnenej textílie a vlastných svalov. Iste, trochu väčšia drina, ale to finále! Okná boli dokonale vyleštené a pôsobili viac ako dobre. Jeden z pánov mi objasnil, že chémia pri leštení zanecháva na skle mikrofilm, kde sa po pár dňoch začnú nečistoty zachytávať ako na lepidle a pohroma je na svete.

Ak teda, ako ja, túžite, po čistých oknách a krásne útulnej domácnosti, mali by ste zvážiť pomoc upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA. Ušetríte čas, nervy, a v konečnom dôsledku aj peniaze. Prečo? Kvalita ich práce vás totiž od ďalšieho upratovania oslobodí na oveľa dlhší čas, na aký ste u vás doma boli bežne zvyknutí.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *