Chemické, strojové, kartáčové čistenie kobercov a čalúnenia, Topolčany

Published 5 roky ago -


Po rozvode som zostala žiť s dcérou sama, a tak sme si museli nastaviť nový spoločný režim, rozdeliť obytný priestor a nájsť nové priority. Sprvu to ktovieaké ľahké nebolo. Zvládať prácu, výchovu i domácnosť mi dávalo zabrať, ale dievča časom dospievalo, takže sme si napokon začali byť vzájomnou opor.

Pravda, prázdne miesto manžela a otca sme v rodine cítili dlho, ale dve odhodlané baby si dokážu poradiť takmer so všetkým. Tam, kde to už vážne nešlo zaskočil môj brat, prípadne šikovný remeselník alebo sme poprosili suseda. Tak, či onak, mali sme veci pod kontrolou.

Dcére sa na vysokej škole mimoriadne darilo, a tak som vlastne ani nezbadala a mala za sebou aj posledné skúšky spojené s magisterským štúdiom. Manžel sa jej sľúbil i na samotné promócie, čo ju stálo dajaké tie slzy, ale potom už mali byť veci v našej réžii.

Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

Nechceli sme s tým robiť žiadnu vedu…

Nechceli sme s tým robiť žiadnu vedu. V útulnej, domáckej reštike, ktorú som poznala ešte ako študentka, sme pre najbližších plánovali chutný, komorný obed. Potom sme sa chceli spoločne presunúť k nám domov, aby sme v uvoľnenej atmosfére strávili chvíle s ľuďmi, ktorých máme radi. Takže, to boli plány a obrysy veľkého dňa mojej dcéry i našej rodiny.

čistenie kobercov, sedaček, čalúnenia

Nesmeli by sme ale byť ženami, aby pred rodinným stretnutím našu domácnosť nečakalo veľké, obecne označované ako generálne upratovanie. Dcéra, mladá, dynamická a ešte nezošnurovaná generácia, sa ma snažila v tejto veci trochu usmerňovať. S úsmevom mi tvrdila, že upratovanie tu nie je predsa zo zákona. Hlavne ide o to, že sa chceme spolu zabaviť a tešiť z prítomnosti druhých, hmm?

Akceptovala som jej názory…

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

Akceptovala som jej názory, ale po rokoch som vedela svoje. Ak by počas rodinnej oslavy nebolo okolo nás všetko tip-top, bola by som značne nesvoja, a to je na mne vždy hrozne vidno. Bolo teda rozhodnuté a dcéra sa mi snažila aj v tomto smere vyjsť v ústrety.

More vecí a práce sme zvládli spoločne, lebo práce v domácnosti obidve ovládame a nebojíme sa ich. No pri pohľade na tie veľké koberce som si povedala, že tu leží hranica mojho odhodlania a čistiť ich proste nebudeme – ani ja, ani dcéra. Radšej medzitým upečieme niečo dobré navyše.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Večer som si na webe jednoducho vytipovala…

Večer som si na webe jednoducho vytipovala jednu z upratovacích firiem a dohodla si u nich čistenie kobercov. Chlapci prišli, slušne pozdravili a prácu šikovne dokončili. Onedlho som však pri pohľade na koberce videla, že s nimi nie je všetko v poriadku. Na vlhkej, takmer mokrej ploche každého z kobercov sa ukázali akési fľaky, ktoré tam pred čistením neboli.

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

Pohroma je tu, pomyslela som si. Takéto koberce predsa nemôžu v žiadnom prípade tvoriť kulisu rodinnej oslavy. Obratom som povrchnú a nekvalitnú prácu vo firme reklamovala. Zosypalo sa však na mňa toľko kadejakých falošných argumentov, že som nemala energiu, čas, ani chuť s tou podarenou partiou bojovať.

Lenže, čo ďalej?

Lenže, čo ďalej? Čas rodinnej oslavy promócií mojej dcéry sa nezadržateľne blížil a kupovať nové koberce bola čistá utópia, ba priamo nezmysel. Obrátila som sa preto na brata, ktorý pracuje v stavebníctve, či nemá dajaký spoľahlivý kontakt na dobrú upratovaciu firmu. Odporučil mi spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Topolčany.

Trochu nervózne a nedočkavo som im po telefóne popisovala, čo sa mi s kobercami, v réžii lajdáckej firmy, prihodilo. Vyslovila som zároveň prosbu, či s tým budú vedieť niečo urobiť. Dočista mi odľahlo, keď napokon dali slovo, že to zvládnu a budem určite spokojná. Ponúkli termín aj cenu, ktoré nám vyhovovali, a tak som sa ich návštevy ani nevedela dočkať.

ako vycistit ogrcany koberec ? - zdravim, stala sa mi doma nehoda ..

Dcéra sa očividne potešila…

Dcéra sa očividne potešila, keď sa dozvedela, že A SERVIS LIPKA príde s kobercami pomôcť, lebo ju rovnako ako mňa, zväzovala nervozita a stres. Zamestnanci splnili svoj sľub a prišli načas. Veľký stroj bol síce mimo môjho chápania, ale tí dvaja páni boli s ním úplne zžití a ovládali ho precíznym spôsobom. Kde jeho silné rotačné kefy nedosiahli, vzali do ruky starú dobrú kefu a miesto vyčistili ručne.

ako odstrániť škvrny z koberca profesionálně

Pravda, dajaký čas im tá sústredená práca trvala, veď okrem čistenia naprávali aj chyby iných, ale výsledok bol skutočne jedinečný. Koberce vyzerali snáď ešte lepšie, ako keď som ich do bytu kupovala. Všetky farby i vzory žiarili sviežosťou a čistotou. Bytom sa nadôvažok šírila príjemná vôňa, ktorá moju spokojnosť len stupňovala. Firma A SERVIS LIPKA do bodky splnila dané slovo a naše koberce boli v dokonalom stave.

S dcérou sme potom v byte doladili…

Prečo pravidelne čistiť a tepovať koberce a čalúnený nábytek

S dcérou sme potom v byte doladili zvyšné detaily, ktoré vidia len ženské oči a začali počítať hodiny, kedy všetko okolo nás vypukne. Ešte aj dnes mám pocit veľkého uspokojenia, že bratov typ na upratovaciu firmu vyšiel na sto percent.

Vďaka skvelým odborníkom z A SERVIS LIPKA dopadla výnimočná rodinná oslava k plnej spokojnosti všetkých zúčastnených. Dcéra jej koniec trošku oplakala slzami šťastia a v stave eufórie mi oznámila. Že keď sa s priateľom presťahuje do nového bytu, objedná si služby práve tejto firmy. Aby sa na novom mieste, od samého začiatku, cítili ako doma.

Na koho se obrátit s vyčištěním koberců v domácnosti

Myslím, že kvalitné služby spoločnosti A SERVIS LIPKA ocení každá rozumná domácnosť. Lebo nepracujú len s pomocou overenej techniky, dobrého nápadu, ale najmä srdcom. Čo býva v každej práci to najpodstatnejšie.

 

 

 

 

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *