Ještě že je masopust jen jednou za rok

Published 5 roky ago -


Každý rok míváme na naší vesnici masopust. To obnáší velké přípravy, počínaje navařením a napečením toho nejlepšího co umíte, a nakoupení nejrůznějších druhů alkoholu.

Také je záhodno, když se na to fyzicky a psychicky připravíte. Masopust neboli ostatky zahrnují i tradiční masopustní průvod. No zkrátka je to tradice, která se nedá nijak ignorovat a proti které se nedá ani nijak brojit. Sečteno podtrženo, musíte si vzít tak na dva dny volno z práce, jeden, ve kterém obskakujete hrdiny v maskách, druhý abyste se dostali z kocoviny.

mytí oken  ve výškách

A věřte mi, ta bývá někdy docela otřesná…

A věřte mi, ta bývá někdy docela otřesná, zvlášť pokud vám už není dvacet let, vlastně ani už třicet, v mém případě. No, a tak nějak to zkrátka probíhá, abych vám to nastínila. Samozřejmě nemůžete uhnout a jít do práce, protože co by na to řekla vaše babička, která už tu za rok nemusí být? Výškové práce Liberec.

mytí oken ceník

Jsou to dvě strany mince. No jo, jenže babičky a dědečkové nemusí stávat do práce. Ještě k tomu masopustnímu průvodu. Jsou to lidé, většinou spíše mladí, co mají ještě dost energie, navlečou na sebe nejrůznější převleky, které bývají inspirované pohádkovými nebo animovanými či filmovými postavami.

mytí oken cena za m2

Jeden rok tu například byla postava…

Jeden rok tu například byla postava i Michaela Jacksona. Ale to už mi přišlo poněkud přehnané. No a jak tak chodí v těch oblecích, tak obejdou celou vesnici a na každém „stanovišti“ musí dostat nějakou výslužku, nejčastěji v podobě občerstvení (někdy se to spíše podobá obžerstvení) a domácího alkoholu podávaného v malých panácích.

Mytí oken pomocí horolezců

Když se opět přiblížil masopust důkladně jsem se na něj připravovala. Napekla jsem koláčky, nachystala a osmažila miniřízečky, a samozřejmě nesměly chybět ani chlebíčky. Zařekla jsem se, že už to víckrát chystat nebudu, protože je to i docela finančně náročné, ale pak si vždy dám pár „štamprdlí“ a změním názor. Ehm, tomu jsem se tento rok chtěla vyhnout. Výškové práce Liberec.

Mytí skleníků

Už nastal onen den…

Už nastal onen den. Přivstala jsem si, abych vše stihla. Začala jsem vše chystat, aby mě nic nepřekvapilo a vše bylo perfektní. Už se přiblížila hodina, kdy měl začít obcházet vesnici masopustní průvod. Člověk je totiž mnohdy slyší již z dálky, aniž by chtěl. Už byli u našeho domu, začali zpívat a halekat.

Mytí zimních zahrad

Už jsem jim chystala panáčky přiťukli jsme si a pak ještě jednou a mockrát, a dál už si nic nepamatuji. Včetně ani toho, co se stalo s naším oknem. Bylo celé zapatlané neidentifikovatelnou špínou. Jakmile jsem vystřízlivěla, začala jsem to čistit, ale nešlo to dolů, asi cosi odolného.

Mytí světlíků

Nakonec jsme si řekli, že…

Nakonec jsme si řekli, že přece jen na to někoho objednáme. A objednali jsme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., výškové práce Liberec. Musím říct, že byli neskutečně profesionální a okna nám perfektně vyčistili. Tímto této firmě děkujeme a doporučujeme ji dál!

Mytí prosklených stěnMytí výloh

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *