Čo sú to on page a off page faktory?

Published 4 roky ago -


Vedeli ste, že práve od On page a Off page faktorov závisí to, na akej pozícií vo vyhľadávačoch sa nachádza vaša webová stránka? Oba pojmy pochádzajú z oblasti optimalizácie pre vyhľadávače, pričom by sa dalo inými slovami povedať, že ovplyvňujú hodnotenie webu. Preto je dôležité zamerať sa na jednotlivé faktory, keďže aj od toho závisí, koľko potenciálnych klientov navštívi váš web, ba mnoho ďalšieho! Ak chcete aj vy dosiahnuť to, aby na vašu stránku zavítalo viac návštevníkov, zakúpili si váš produkt či spoznali vašu značku, neváhajte a zamerajte sa na nasledujúce faktory, ktoré sú pre vás viac nie len dôležité. Už viete, o čo asi ide?

On page faktory

On page faktory výrazne ovplyvňujú hodnotenie danej webovej stránky vyhľadávacími robotmi. Čím lepšie a dôkladnejšie budú tieto faktory splnené, tým je väčšia šanca, že sa budete zobrazovať na popredných pozíciách vo výsledkoch vyhľadávania. Ide o tzv. „mocnú zbraň“, pretože zrovna on page faktory sú umiestňované na vašom webe. Medzi základné on page faktory patria:

  • Kľúčové slová, ktoré by mali byť relevantné k obsahu vášho webu,
  • PR články pripravované odborníkom a ich následná publikácia na internetových magazínoch,
  • Obsah webu, ktorý by mal byť výstižný, jedinečný a predovšetkým pravdivý,
  • Html kód, titulok, URL stránka adresy či anchor text.

Off page faktory

Off page faktory sú tie, ktoré sa nachádzajú mimo danej webovej stránky, no nejakým spôsobom ju popisujú, trebárs odkazom. Aj v tomto prípade je dôležité, aby bola seo optimalizácia vykonaná skúseným odborníkom, keďže je nutné zamerať sa na niekoľko nasledujúcich faktorov:

  • Spätné odkazy, ktoré by mali byť umiestnené na kvalitných a dôveryhodných webových stránkach, ktoré navštevuje vaša cieľová skupina zákazníkov,
  • Pútavé texty, ktoré dopĺňajú odkazy
  • Analýza stránky, je potrebná pre zistenie nedostatkov SEO faktorov
comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *