Montáž a dodávka priemyselnej brány s 20 ročnou tradíciou

Published 5 roky ago -

Priemyselné brány sú neoddeliteľnou súčasťou každého objektu, ktorý vyžaduje spoľahlivý a bezpečný chod v intenzívnej prevádzke. Za takýto objekt považujeme napríklad výrobné haly, sklady či iné priemyselné objekty. Výber tej správnej priemyselnej brány je základom pre udržanie bezpečnosti a efektivity vo vašej spoločnosti. Na trhu existujú rôzne typy či farebné prevedenia a tak nie je problém, vybrať si ideálnu bránu, ktorá spĺňa všetky vaše požiadavky.

Priemyselné brány podľa typu

SEKCIONÁLNE Priemyselné brány

Zvyčajne sú vyrábané z panelov o hrúbke 42 mm. Hrúbka panelu tak zabezpečuje vysokú tepelno – izolačné vlastnosti a tuhosť panelu. Zhotovenie tejto priemyselnej brány môže byť od minimálneho prekladu 300 mm, za takýchto okolností však používame vlečný pohon. V prípade sekcionálnych priemyselných brán máme tri možnosti zdvihu, a to šikmý, vertikálny a zvýšený zdvih.
Najčastejším ovládacím prvkom je kladkostroj, no existuje aj možnosť ovládania pomocou motoru. V prípade využitia motoru, môžeme hovoriť o dvoch typoch ovládaní:

  • TOTMAN – tento pohon nemá bezpečnostné prvky, nakoľko je pri ovládaní bráni prítomná osoba. Ide o ovládanie tzv. trojtlačidlom: nahor, stop a nadol (trvalý tlak).
  • AUTOMATIK – využívame v prípade že máme záujem o niektoré bezpečnostné prvky. Medzi bezpečnostné prvky patrí spodná tlaková lišta, fotobunky či svetelný lúč.

Priemyselné brány s takýmto typom pohonu fungujú v automatickom móde, hore (automaticky), stop a nadol (trvalý tlak). Sekcionálne priemyselné brány baneko môžu byť ovládané diaľkových ovládačom, infra radarom, indukčnou smyčkou či kľúčovým prepínačom.

Rolovacie priemyselné brány

Sú vhodné do objektov, ktoré nemajú dostatok priestoru. Výhodou tohto typu brán je cenová dostupnosť ako aj fakt, že nie je nevyhnutné použitie ťažného zariadenia. Rolovacie priemyselné brány vám tak ušetria nie len priestor, ale aj peňaženku. Ďalšou výhodou je ich univerzálnosť, nakoľko môžu byť namontované v nových či existujúcich budovách a to z vonkajšej ale aj z vnútornej strany miestnosti. Tento typ brán montujeme pred otvor, za otvor či priamo do otvoru.

Dvojkrídlové priemyselné brány

V priestore, ktorý nie je vhodný na osadenie vyššie uvedených typov brán, nám ostáva možnosť použitia dvojkrídlovej brány. Výhodou tohto typu priemyselných brán je individuálny výmer a následná výroba. Využíva sa ručná obsluha. Tieto brány sú dodávané v rôznych farebných prevedeniach s viacerými možnosťami štruktúry panelu.

comments icon 0 comments

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *