Ve starších domech se vždy tvoří plíseň. Ale naštěstí je i řešení, jak se jí zbavit

Published 3 týdny ago -


S plísní jsou vždycky potíže...

S plísní jsou vždycky potíže. Pokud bydlíte v domě se starší konstrukcí, tak určitě víte, že tyto domy plíseň doslova přitahují. A to bylo vidět i na naší chalupě. Máme s manželem rádi, když jednou za čas odjet z města a odpočinout si. Tak jsme si koupili chalupu v jedné vesnici po starším páru, který se už nezvládal o vše starat a rozhodli se ji prodat. Ta chalupa byla skvělá, ale začali jsme mít problémy s plísní.  Čistili jsme to několika různými čisticími prostředky, ale nic na to nepomáhalo. Jeden z nich plíseň sice odstranil, ale zanedlouho se na tom místě udělala znovu, takže o tom, že by to vyřešilo náš problém, nemůže být řeč. Začali jsme teda hledat na internetu jak vyčistit plíseň, tedy nějakou firmu, která by se o to postarala. Protože bylo jasné, že my si s tím neporadíme. Chtěli jsme sice nějakou, u které bychom měli jistotu, že ji někdo z našich známých vyzkoušel a byla dobrá, ale nikdo žádnou neznal, tak jsme byli odkázaní na reference na internetu.

A našli jsme...

A našli jsme tam firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se nám zalíbila. Začali jsme se víc zajímat už jen o jejich stránky a přečetli jsme si tam řadu informací. Nejenom že to tedy vypadalo, že to bude už opravdu něco, co nám pomůže, ale také jsme na tuto firmu našli všude jen pozitivní ohlasy. Takže jsme se rozhodli do toho investovat. V domluvený den přijel tým specialistů, přičemž já jsem byla celou dobu u toho. Na povrchy napadené plísní nanesli běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy. Které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky prý aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Nikdy by mě nenapadlo, jak snadno může plíseň vznikat a ani mého manžela ne.

Například...

Například dospělý člověk vydá ze svého těla během jedné noci až 1,5 litru vody ve formě vodních par. K tomu připočtěte páru z vaření, sprchování a podobně. Dá se tvrdit, že jedna čtyřčlenná domácnost vyprodukuje denně mezi 12 až 20 litry vody. Toto množství by mělo být pohlceno vzduchem v domácnosti. Pokud uvidíte na vašem okně kapičky vody, která vznikla z páry, tak není dobré dále vyčkávat. Protože to už mnohdy bývá pozdě. Jistě, u té chalupy byl spíš problém s tím, že se jednalo o starý dům a držela se tam vlhkost. Ale určitě se tyto informace hodí vědět, hlavně pro ty, co bydlí v bytě. Ale pokud chcete mít jistotu, že nebudete mít problémy s plísní, je lepší se spolehnout na nátěr LSG. Protože sama za sebe mohu potvrdit, že funguje opravdu spolehlivě. Nám se plíseň už nikdy neobjevila.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *