Servisní i nárazové mytí výloh, oken a výškové čištění prosklených fasád Praha

Published 1 rokem ago -


 

Možná si někteří z vás ještě vybavují, že se ve školkách a na prvním stupni základní školy vyráběly ve výtvarné výchově různé pomůcky pro tisk, většinou na papír. Děti to neskutečně bavilo, a vlastně i samotné vychovatele a učitele. Protože se jednalo o vysoce kreativní činnost, kdy nejen, že jste vytvořili zajímavý předmět, ale dokonce jste tím předmětem mohli své výtvarné cítění ještě dále umocňovat.Mám na mysli zejména razítka z různých materiálů. Můj děda byl amatérským řezbářem, který si po práci ve své dílničce zhmotňoval svoje nápady. Produkty této jeho tvůrčí práce byly povětšinou sice menší velikosti až titěrné, ale o to více jsme je my jako děti obdivovaly..

Můj brácha se sestřenkou a já jsme u něj v dílně strávili spoustu času a když se nedíval, zabavili jsme mu nějakou jeho figurku.Vyráběl často šachové figurky nebo různá zvířátka velikosti padesátikoruny, a ty jsme měli nejraději. Budovali jsme si různé zoo koutky nebo farmy. Brácha měl šachové figurky za vojáčky, se kterými pak všude možně válčil. Děda to naše hraní s figurkami nijak zvlášť rád neviděl. Ne, že by nám zakazoval si s nimi hrát, ale jednoduše řečeno jsme byli malí destruktoři a věcí jsme si vážili pomálu.

Mnoho…

Mnoho jeho figurek pod našima rukama vzalo za své. Třeba se již pro fatální zranění nevrátili z bitvy domů nebo se také běžně stávalo, že když jsme všechny ty možné figurky vytahali ze stolu, úspěšně se vrátil jen zlomek, jelikož se někde prostě poztrácely.Jednou nám děda vytvořil dřevěná razítka. Byla naprosto jedinečná a my děti jsme si je náležitě užívaly. Dědeček si pak pochvaloval, že nás na chvíli zabavil a mohl se plně věnovat své činnosti. Tiskli jsme, dokud jsme měli barvu nebo pokud nedošel papír.A vlastně, i když došel, dokázali jsme si najít povrch, kam se tisklo taky dobře. O to větší „nadšení“ jsme vzbudili u babičky, která po nás musela chodit s hadrou a naše výtvory smývat. Nakonec nám je zabavila. Za nás ve škole se ve výtvarce tvořila razítka z brambor.

Bylo to super a taky jsme si je řádně užili. Nevím, jestli se to dělá ještě dnes, ale moje dcera ve školce toto zatím nepoznala. Proto jsem se rozhodla že ji s touto zábavnou činností seznámím.Rozhodla jsem se tak v době, kdy jsem při úklidu na půdě objevila dědova stará razítka, která před námi babička schovávala. Byla to opravdu výjimečná chvíle. Až dojemná. Dcera se pro tuto činnost záhy také nadchla a brzy i nám došly papíry. Když jsem na chvíli odešla z místnosti, jelikož někdo zvonil u dveří, dcerka se rozhodla pokračovat s tiskem na oknech.

Za…

Za tu krátkou chvíli, co jsem byla pryč převzít poštovní zásilku, moje malá potvůrka stihla označit veškerou volnou plochu, kam jen dosáhla. Mrška, byla rychlá! Od té doby dědova razítka již také neviděla. Inkoust šel velmi špatně dolů a po asi hodině drhnutí jsem to vzdala a vydala se vstříc internetovým nabídkám úklidu. Našla jsem velmi zajímavou firmu s výbornými referencemi, která se věnuje nejen mytí a leštění prosklených povrchů, ale všem možným činnostem okolo úklidu domů a firem. „Skvěle“, řekla jsem si. Zkusila jsem vytočit uvedené telefonní číslo.

Na druhé straně linky se ozval velmi příjemný hlas slečny nebo paní z firmy Mytí výloh Praha, která velmi ochotně odpovídala na všechny moje všetečné otázky. Domluvily jsme se na předběžném vypracování ceny zakázky, o kterém mě informovali již druhý den. A ač se jednalo o mírně vyšší cenu, než jsem původně předpokládala, šla jsem do toho. Dnes nelituji. Ušetřila jsem si tím spoustu práce a času. Všichni zaměstnanci odvedli skvělou práci. Ani jsem už nedoufala, že takové úklidové firmy ještě existují. Myslím tím takové, které dbají zejména na spokojenost zákazníka. Okna vyčistili bez sebemenších problémů a s klidným svědomím mohu říci, že stojí za to se na ně obrátit.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *