Teď už mě sousedovic kočky tolik nevytočí

Published 8 měsíci ago -


 

Od určité doby...

Od určité doby jsem alergická na takzvané domácí mazlíčky. Sice máme doma psa, ten je právoplatným členem rodiny, ale jeho funkce je jasná – hlídat teritorium a ohlašovat návštěvy. Bydlíme na polosamotě, tak občasné zaštěkání nikomu nevadí. Navíc se nemusíme bát, že by nám někdo nezvaný vlezl do domu. Náš kavkazák jej spolehlivě od takových úmyslů odradí. Na co nebo koho je ale náš psík krátký, jsou sousedovic kočky. Ty jsou, jak je ráda nazývám, primadony rozmazlené. Naši sousedé jsou velcí milovníci koček a když jde okolo nějaká zatoulaná, často se u nich usídlí. Jsou to potvory překrmené, které ani hlodavce neloví. Za prvé mi přijde, že je ani nenapadne, že by něco takového vůbec mohly dělat a za druhé jsou jako koule. Ty, než se někam odvalí, všechno jim zdrhne.

 

S partnerem...

S partnerem jsme se domnívali, že je náš kavkazák trošku zredukuje. Bohužel jsme se spletli. Náš pes je v tomto ohledu mírumilovný tvor a kočky nechává většinou být, pokud před ním neutíkají. Možná, že to již jako štěně vzdal, jelikož čičinky jsou neskutečně chytré a vědí, kudy se mají pohybovat, aby na ně nemohl. Vytvořily si cestičky, kudy přejdou, kam potřebují, a to bez sebemenší úhony na zdraví. Nejvíce mě štve, jak jsou vždy suverénní a v klidu, když na ně náš pes štěká nebo se je snažíme vyhnat. Trasa této jejich pěšinky jde částečně i přes naše parapety, na kterých rády odpočívají, pokud je zrovna nevyhazujeme. Během krátké chvíle je opravdu jejich cestička viditelná. Na těch našich bílých parapetech se opravdu vyjímá. Nejprve jsem, se zatnutými zuby, co chvíli lítala s hadrem a vše poctivě umývala. Po nějakém čase jsem toho začala mít ale dost a se sousedy si to vyříkala. Kvůli tomu jsme měli dlouholetou rozepři.

Soused...

Soused pak udělat vstřícný krok a nabídl nám umytí parapetů od úklidové firmy Okna Brno, mytí, která k nim několikrát ročně chodí umývat okna. Že prý by to mohla vzít při jednom. Zaujalo mě to a rovnou jsem se s firmou domluvila, že nám udělají nejenom parapety, ale komplet všechna okna. Náš dům není zrovna malý. Takže jsem velmi ocenila, že nemusím celý den lítat s leštidlem a stěrkou a mohu tuto otravnou činnost přenechat někomu jinému. Po návštěvě firmy, kdy celý dům stihli za úplný zlomek času, co já sama. Ještě k tomu s neskutečně precizně odvedeným výkonem, jsme se dohodli, že k nám také pravidelně budou jezdit. Prvně umyjí dům sousedům a pak přejdou k nám, s tím, že naše parapety budou na sousedy. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *