Komplexní čištění fasád od plísně včetně skleněných ploch v Brně

Published 1 rokem ago -


V centru…

V centru města mám se svojí kamarádkou kadeřnictví. Kadeřnictví už provozujeme spoustu let, ale teprve posledních pár let máme kadeřnictví v přízemní budově, kde ještě jednu místnost pronajímáme nehtařce. Dům je nově zrekonstruovaný, nechaly jsme si udělat obrovskou výlohu, ať je vevnitř pěkně světlo a taky, ať tam každý vidí. To je reklama sama o sobě. Bohužel se nám časem fasáda i s výlohou znečistila. Výlohu jsme se snažily vyleštit, podařilo se nám maximálně odstranit otisky rukou a mastnotu. Ale vodní kámen a další nečistoty jsme prostě nevyčistily. Hledaly jsme na internetu nějakou firmu, která by nám dala fasádu dohromady i s výlohou. A to byl problém. Buď jsme našly firmu, která nám slíbila očištění fasády, ale jenom fasády, s výlohou už nechtěli mít nic společného.

 

Nebo…

Nebo jsme naopak našly firmu, která by nám vyčistila výlohu, ale fasádu, že už neudělají. No, začínaly jsme být zoufalé, nechtěly jsme totiž utratit jmění za tento zákrok. A nakonec jsme měly štěstí. Protože nám jedna zákaznice, která slyšela náš rozhovor, jak si nevíme rady, poradila. Dala nám kontakt na Brno fasády, plísně, která se právě specializuje na komplexní čištění fasád včetně skleněných ploch a dalších komponentů. My jsme A SERVIS LIPKA, s. r. o. ihned zavolaly a rovnou jsme si plácli, i když jen po telefonu. Pracovníci z A SERVISU pak brzy přijeli a rovnou se dali do díla. Čištění fasád probíhá tlakovým strojem a aktivní čisticí složkou odborníci očistí celou plochu fasády od všech nečistot včetně těch organických, jako jsou sanitry, mechy a řasy. Tato chemie účinně odstraní a vydezinfikuje fasádu. Z fasády a výlohy pracovníci odstranily vodní kámen, agresivní městský spad a všechny tvrdé nečistoty. Po dezinfekci a odstranění veškerých nečistot a dále po renovaci poškozeného povrchu aplikují pracovníci nátěr LSG. Docílí tím ochrany proti usazování nečistot a vzniku plísní.

 

Po zaschnutí…

Po zaschnutí se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva. Tato vrstva je případně vhodná pro užití i ve vnitřních prostorách. Tam jsme ale nátěr zatím nepotřebovaly. LSG má univerzální aplikovatelnost na omítky, barvy, dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály. Proto se tato ochrana v klidu hodila i na naše kadeřnictví. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. U buněk vyšších organismů k tomuto jevu nedochází a zůstávají tak při kontaktu nepoškozeny. Přípravky LSG neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organická rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření. Ošetřené povrchy jsou přitom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Nátěr je tedy velmi univerzální, komplexní, účinný a hlavně bezpečný.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *