Garance čistého koberce? Jedině kotoučová strojová metoda

Published 11 měsíci ago -


Moje…

Moje dospělá dcera samoživitelka onemocněla, dostala vysoké teploty. A tak jsem se jí nabídla, že jí donesu pro její dva syny uvařený oběd, aby se vyležela. Navařila jsem hrnec gulášové polívky, ta se dá sníst s pečivem i k večeři, usmažila řízky, udělala mísu bramborového salátu. Jídlo jsem volila tak, aby se dalo jíst i za studena. Polívku jsem si dala do dvoulitrové láhve se šroubovacím víkem, řízky do sáčku, salát do plastové dózy. Vše jsem dala do tašky, přidala trochu ovoce a byla toho plná taška. Než jsem se vydala na cestu, postavila jsem tašku v předsíni na botník. Bohužel se taška převrátila, spadla na zem, láhev s polívkou praskla a její obsah způsobil v předsíni na kobeci červený flek. Láhev musela být již porušená, jinak si nedovedu vysvětlit, že se při tak malé výšce rozbila. V ten okamžik byli vnuci bez polívky a já měla o další práci postaráno. Přestože jsem koberec několikrát čistila, s výsledkem jsem nebyla spokojena.

Již…

Již delší dobu jsem zvažovala, že koberec nechám vyčistit a nyní nastal okamžik, který rozhodl. Dcera se nabídla, že mi sežene firmu na internetu. Prý je tam velké množství firem, které tuto službu nabízí. Ale řekla, že vše důkladně prostuduje a firmu objedná. Tak se jednoho dne ke mně domů dostavili pracovníci úklidovky Praha 9, čištění koberce.  Podívali se, co je jejich úkolem a bez řečí se pustili ihned do práce. Začali koberec šamponovat pomocí kotoučového rotačního stroje. To dělali značně dlouho, dokud se saponát nedostal až k osnově koberce a nebyl čistý. Nakonec koberec vysávali vysokotlakým kobercem téměř do sucha. Od pracovníků jsem se dozvěděla, že tato  firma se čištěním koberců zabývá řadu let a má  svoji vlastní zdokonalenou technologii strojového čištění koberců. Účinnost a kvalita jejich technologie spočívá v tom, že pomocí  strojového kotoučového stroje zapracovává aplikovanou značkovou a velmi účinnou kosmetiku do samé struktury koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré nečistoty.

U této…

U této metody navíc dochází k nabytí původního objemu koberce, neboť výkonný vysavač nadzvedne jeho vlákna a celkově provzdušní jeho strukrutu. Měkké štětiny v kartáči  zaručí nepoškození vláken koberce, a proto je tato metoda vhodná pro všechny druhy koberců. Kromě všech nečistot používaná chemie bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Převážná část firem provádí čištění koberců zastaralou metodou, kdy chemie působí pouze povrchově a není zcela vpravena  do hluboké struktury koberce, metoda je sice levnější, ale někdy zůstává povrch koberce nevzhledný, vlákna koberce jsou jako slepená. Což se o firmě říct nedá, ti opravdu vše dělají kvalitně. S vyčištěním koberce jsem byla nadmíru spokojena, vypadal jako nový. Určitě se na jejich stránky podívejte a využijte toho, že své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *