Kvalitná elektroprevodovka a jej údržba sa oplatí

Published 3 roky ago -


Priemyselné elektroprevodovky sú srdcom a dušou systémov prenosu energie. Tieto jednotky sú dostatočne silné na to, aby produkovali rotačnú energiu využitím konverzií pákoveho efektu a krútiaceho momentu. Prevodovky poháňajú iné zariadenia pomocou elektroprevodových pomerov v rozsahu od 1 do 500+ a prichádzajú v rôznych vyhotoveniach, vrátane čelného, kužeľočelného, kužeľového, šnekového, planetárneho a pod.

Elektroprevodovky sú nevyhnutné pre udržanie vysokej produktivity

Prečo sú elektroprevodovky tak dôležité pre vaše podnikanie? Nesmierne prispievajú k výrobnej a prevádzkovej produktivite, a to aj v extrémne náročnom pracovnom prostredí. Nielenže musia odolať všeobecnému opotrebeniu, ale musia sa tiež vysporiadať s rôznymi faktormi v priemyselnom prostredí; teplotné rozdiely, trenie so susednými strojmi atď. 

Ak na začiatku investujete do kvalitnej elektroprevodovky, môžete si byť istí niekoľkými rokmi neobmedzenej prevádzkovej schopnosti. Existujú avšak ešte určité dodatočné opatrenia, ktoré môžete zvážiť aby ste dopriali svojej elektroprevodovke ešte dlhší životný cyklus. To zaisťuje podstatnú úsporu nákladov na inak potrebnú výmenu elektroprevodovky.

elektroprevodovky do kotlov

Zabezpečte čistotu

Prach a nečistoty sú jedným z hlavných dôvodov nadmerného prehrievania prevodoviek. Uistite sa, že ich udržujete čisté vykonávaním pravidelných vizuálnych kontrol. Je veľmi dôležité aby ste sa vyhli akýmkoľvek kontaminantom. Vykonávajte aj fyzické prehliadky, aby ste našli prípadne sa vyskytujúce oblasti s diskoloráciami alebo tenkými škvrnami farby, pretože tie tiež prispievajú k zmenám teploty v prevodovke.

Ak sa v danej problematike veľmi nevyznáte a potrebovali by ste s výberom prevodovky alebo jej údržbou poradiť, neváhajte a kontaktujte odborníkov na elektroprevodovky z VYBO Electric, ktorí vám vždy radi a ochotne poradia.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *