Mezigenerační domy jsou nejlepší

Published 5 měsíci ago -


V našem domečku bydlíme a žijeme už spoustu generací. Bydleli tu kdysi rodiče prarodičů, kteří tento dům postavili vlastními silami s pomocí kamarádů. Dům má dvě patra a je poměrně rozlehlý. Také máme obří zahradu, a dokonce i bazén. A také máme venku několik zvířátek, převážně tedy k tomu, abychom z nich měli nějaký užitek. Občas to však není lehké s nimi zvládnout. Jsou všude. Mimoto je i náš dům plný lidí. Neustále se zde něco děje – děti tu lítají, dědečkové a babičky spíše nadávají a do všeho se vměšují. Je to fakt náročné občas. Snažíme se s nimi mít trpělivost. Ale snaží se a my také. fasády a plísně

Nedávno jsme projednávali, zda trošku nezrenovujeme dům. Přece jen nevypadá už nejlépe. Na tom se všichni jednohlasně shodli, že ano, ale prý ať to zařídíme. No jasně, na to už jsme ale stejně zvyklí. Nakonec jsme se shodli, že se do toho nějakým způsobem zkusí zapojit všichni. Koupili jsme nějaké prostředky a dali jsme se do práce.

jak se poprat s plísníco zabírá na plísně

Jenže jsme přišli na to, že...

Jenže jsme přišli na to, že je mimo jiné na domě asi taky plíseň a že zastříkání asi nepomůže. Také jsme si tak nějak uvědomili, že vlastně o tom moc nevíme. Po pár hodinách jsme to vzdali a dohodli jsme se, že to přenecháme nějaké firmě, která je odborník na fasády a plísně. A tu jsme naštěstí také našli. Společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., kterou jsme objednali, je jedinečná v tom, že fasády čistí speciální technikou. Během techniky používají pěnu, která se na fasádě dlouho udrží a ve výsledku tak zvyšuje čisticí účinek. Na fasádě jsme také měli starý vodní kámen a další nečistoty, jako by toho nebylo málo. Ty z fasády pracovníci také odstranili. Teď už ale k samotným následujícím postupům čištění. Mají na to velice promyšlený systém.

cena odstranění plísníplísně na fasádě

V první etapě provedli...

V první etapě provedli mechanické a chemické čištění fasády, za pomocí tlakové vody s čisticí chemií Unisan, RID a HDD. Pokud si přejete, můžete mít i novou fasádní výmalbu po tomto kroku. Následuje druhá etapa, kde pracovníci použijí chemický nástřik. Ten musí setrvat po dobu 24 hodin. Pak se přechází k poslední etapě čištění. Tím je další chemické ošetření, tentokrát však se ošetří protiplísňovým nátěrem LSG. Tento nátěr je dokonce technologií 21. století, jeho životnost je dle slov pracovníků stoprocentní za normálních klimatických podmínek šest a více let.

Navíc společnost nabízí na čisticí a dezinfekční práce záruku dva roky. To nám připadalo skvělé že je tu taková možnost. Pracovníci nám také podrobně vysvětlili, že nátěr LSG funguje tak, že uzavře fasádu, aby veškerá vlhkost, spady, organické usazeniny a plísně neměly nejmenší šanci se do fasády dostat. Tento nátěr by měl tedy vydržet několik let bez problému a dalších až dvanáct let plus minus ještě nějak fungovat. Fasádu firma vyčistila naprosto skvostně. Jsme s ní moc spokojeni – rozhodně ji doporučujeme!

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *