Ševče, drž se svého kopyta! Ten hlas v hlavě jsem měl poslechnout hned

Published 8 měsíci ago -


Zdá se to jako nedávno, když mě můj kamarád přetáhl k sobě do ateliéru a da mi přičichnout k opravdovému umění. Já tehdy jako amatérský malíř, přivydělávající si malováním po svých ranních šichtách u pásu, jsem tomu naprosto propadl. Věděl jsem, že se chci umění věnovat naplno.

Stačilo mi, jako nevyléčitelnému hypochondrovi, v podstatě sdělit, že pokud se chci stát nesmrtelným výtvarným umělcem, musím být skvělý. To je přece samo sebou. Pokud ale chci být dlouhověkým výtvarným umělcem, musím se stát sochařem. Což je doložitelný fakt.

Vrtalo mi to hlavou, a nakonec jsem se k němu tedy přidal. Pár let jsme takto spolu pilně kutili v jeho krásném, do zahrady otevřeném ateliéru, že jsme si vůbec nevšímali, jak nám prosklená část místnosti postupně zahaluje výhled ven. A pod nohama se nám kupí prach a kdo ví co ještě.

Pak…

Pak mi to ale nedalo a rozhodl jsem se pro mě absolutně netypickou věc – úklid. Zametl jsem, umyl stoleté nádobí, vyhodil odpad a připravil se na balancování na schůdcích. Abych konečně umyl ta krásná velká francouzská okna do zahrady. Poté, co jsem se málem přizabil, když se my vylil kýbl s vodou a saponátem. Shodli jsme se s kamarádem, že si na tuto práci zaplatíme nějakou firmu, která se tímto přímo zabývá.

K naší lítosti jsme neměli ani jeden z nás s nikým zkušenosti, tak nám nezbývalo nic jiného než hledat Mytí oken ve výškách na internet. A dali jsme se tedy do hledání. Naše požadavky nebyly úplně přízemní. Chtěli jsme někoho, kdo má opravdu dobré recenze, ale zároveň bude cenově přijatelný. Po nějaké době jsme narazili na myče z úklidové společnosti. Kromě čištění oken ve výškách nabízejí i čištění koberců, podlah, odstraňování plísní a graffiti.

Takže…

Takže jsme předpokládali, že to budou odborníci ve všech těchto oblastech. Hned jak jsme měli volnou chvilku, tak jsme vytočili jejich číslo a s paní na centrále jsme se hned dohodli na termínu. Byli jsme mile překvapeni, že se ptali hodně i na detaily, co bude se čistit, kde, jak je to velké, a dokonce nám udělali i předběžné nacenění zakázky. Po příchodů pracovníků jsme pochopili, že tyhle otázky byly velmi dobře mířené.

Protože pracovníci přišli velmi dobře vybaveni. Hned se dali do práce a bylo vidět, že jsou to odborníci proškolení na práci i ve výškách a že naše okna pro ně nebyla vůbec žádný problém. Navíc nám také očistili pečlivě veškeré okenní rámy, které zde byly, což jsme rozhodně nečekali a až po úklidu těchto ploch jsme si všimli, jak moc byly ve skutečnosti špinavé.

Co…

Co nás ale překvapilo nejvíce, bylo to, že nepoužívali žádné speciální čisticí prostředky, ale všechno dělali tzv. suchou metodou, což znamená, že na veškeré leštění používali pouze bavlněné látky a sílu. To už v dnešní době snad není ani in, protože si to všichni chtějí ulehčit nějakými čistidly. Nicméně rozdíl byl opravdu markantní.

Protože zde nebyly vůbec žádné šmouhy, dokonce ani když svítilo přímo slunce do oken. A za normálních okolností by zde šmouhy byly všude. Šmouhy opravdu nebyly nikde a nenašli jsme je, ať jsme se koukali z jakéhokoliv úhlu. Musíme říci, že pracovníci odvedli opravdu skvělou práci, vše bylo velmi pečlivě udělané. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *