Wafle, pripravte si ich aj doma

Published 4 měsíci ago -


Wafle sú čím ďalej viac obľúbenou pochúťkou, ktorú si radi objednáme ku káve, ak ich teda kaviareň ponúka. Ale môžete si ich skúsiť urobiť aj doma, pretože ide o naozaj výbornú pochúťku, ktorou urobíte radosť celej rodine. Na jej prípravu potrebujete 375 ml mlieka, 1/2 lyžičky soli, 1 a pol lyžice cukru krupica, 3 vajcia, 440 ml hladkej múky, 8 lyžíc oleja, 1/2 balíčka prášku do pečiva a na ozdobu šľahačku či džem alebo marmeládu (alebo čokoládovú polevu na potretie), záleží už len na vás, s čím by ste si radi vafle dali, ale chutia skvele aj samé. Najprv rozklepneme vajcia a oddelíme bielky od žĺtkov. Z bielkov ušľaháme tuhý sneh. V mise zmiešame múku, soľ, cukor, prášok do pečiva a zašľaháme žĺtky, olej a mlieko. Šľaháme tak dlho, kým cesto nie je úplne hladké, bez hrudiek. Nakoniec zľahka vmiešame tuhý sneh a vo waflovačoch upečieme.

Ešte vlažné potierame podľa chuti marmeládou, džemom, čokoládou a ozdobíme šľahačkou. Ide o sladkú pochúťku, ktorá sa rovnako ako palacinky hodí úplne ku každej príležitosti - k popoludňajšej káve, na raňajky a dokonca aj na obed či večeru. Samozrejme potom už tiež záleží na množstve, aby ste sa dostatočne zasýtili. Len sa asi ako klasické francúzske palacinky nedajú jesť aj na slano, ale skôr len na sladko. Recept je naozaj jednoduchý a zvládne ho každý.

Len si dávajte pozor, aby sa vám cesto nevylialo, pretože to ide z koberca naozaj zle dole. Ak by sa tak bohužiaľ stalo, nezúfajte a kontaktuje upratovaciu firmu, ktorá rieši aj dlažby čistenie. Ide o skutočných profesionálov a tento problém vám určite pomôžu vyriešiť.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *