Okna neuvěřitelně prokoukla a díval jsem se z nich do krajiny mého mládí, jako by to bylo včera

Published 6 měsíci ago -


Před mnoha lety moji prarodiče vlastnili krásné stavení ve vesnici. Měli u něho louky i pole. A hospodařili. Já jako městský kluk jsem k nim velmi rád jezdíval na prázdniny. Byl to nejhezčí kus mého dětství. Velmi rád na toto období vzpomínám. Jenže když babička s dědou zemřeli, mí rodiče chalupu dlouho nedrželi. I z toho důvodu, že se zanedlouho na to rozvedli a majetek přerozdělili a rozprodali. Já jsem zůstal se svou mámou v jednom pražském bytě. Ale nebyl jsem tam šťastný. Věděl jsem, že až budu dospělý a soběstačný, podobný vesnický dům si koupím a budu tam také hospodařit.Život mě odvál jinam a já na svůj sen na nějakou dobu pozapomněl. Když už jsem byl ve zralém věku, dostal se mi do rukou inzerát, kde bylo na prodej právě ono stavení, které původně patřilo mé rodině.

Byla…

Byla to příležitost, kterou jsem musel chytit za pačesy. Ani jsem ten dům neviděl a volal jsem tehdejšímu majiteli, že nemovitost kupuji. Zájemců moc nebylo, nemusel jsem nikoho přehazovat. A tak dům byl můj, aniž bych si jej pořádně prohlédnul. Když jsem před ním konečně stál, zděsil jsem se. Už to dávno nebyl ten malebný, udržovaný domek, co kdysi býval. Zpustl. Ale stejně jsem byl dojatý. Byl to dům k rekonstrukci, s pevným a suchým obvodovým zdivem a sklepem. Tedy kvalitním základem. Byl dlouho neobývaný a podle toho vypadal.Rozumně jsem usoudil, že sám na jeho rekonstrukci nestačím. A tak jsem pozval svého známého, který vlastní stavební firmu. S jeho pomocí se z domu stal opět skvost. A díky jeho kontaktům jsem se seznámil s  Mytím oken Ostrava , jež se postarala o obnovení podlah a mytí oken.

Byl…

Byl jsem velmi zvědav, jak se hoši popasují zejména s okny v druhém patře, kam je velmi špatný přístup. Oni to zvládli hravě. Ostatně mají mnohaleté zkušenosti a práce ve výškách je pro ně denním chlebem. Přivezli si veškeré potřebné vybavení, včetně žebříků a teleskopických tyčí. Jak jsem je pozoroval při práci, zdálo se mi, jako kdyby to byla ta nejjednodušší práce na světě. Šlo jim to tak snadno. Snažili se a výsledky tomu odpovídaly. Okna byla opravdu čistá, a když jsme viděli ten lesk, který leštěním vytvořili, vyloženě mě to nadchlo. Představte si, že koukáte na nevzhledná a špinavá okna, která nejdou umýt, a najednou, z ničeho nic, jsou z těchto oken ta nejkrásnější okna, která si pamatuji za svého mládí. Zcela jistě jsem jejich služby nevyužil naposledy.
A SERVIS LIPKA. s.r.o.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *