Znečištěná fasáda bytového domu potřebovala zásah

Published 4 roky ago -


Naše bytovka se vždycky pyšnila krásně barevnými fasádami, které byly dokonale čisté. Jenže v posledním roce se množily stížnosti nájemníků, že je potřeba s fasádou něco udělat. Problém byl v tom, že se na ní začaly asi 6 let po zateplení dělat zvláštní skvrny, které jsme identifikovali jako plíseň.

Když jsem si sedl k internetu a hledal nějaké bližší informace o tom, jak se jí zbavit, tak jsem narazil na webové stánky jak čistit fasádu od plísně. Ta měla hezky popsané, proč a jak plíseň vzniká. Prý dnes prakticky na všech zateplených fasádách vzniká po asi 6 letech na severní a západní straně plíseň v podobě map a fleků.

Vypadá to jako nečistoty a usazený prach. To byl i náš problém. S nájemníky jsme se na zasedání dohodli, že vybereme společné peníze na opravu, respektive na vyčištění fasády, protože na zcela novou barvu jsme neměli dostatek financí. Zavolal jsem do firmy a domluvil si termín.

Za dva…

Za dva dny už před bytovkou stál tým pracovníků a já jsem s nimi chodil kolem bytu a ukazoval jim, kde všude máme problém s plísní na fasádě. Tým mě ujistil, že se nemáme čeho obávat, protože oni si s takovou plísní hravě poradí. Když jsem se z dálky díval, jak pracují, bylo vidět, že nečistí fasádu poprvé a že mají své dlouholeté zkušenosti.

Pracovali svině, neotáleli, dokonce mi vysvětlili, jak postupují a co na fasádu aplikují. Díky jejich technice jsme měli fasádu dokonale vyčištěnou za pár hodin. A já si myslel, že to bude trvat celý den. Fasádu vyčistili pomocí speciální čistící pěny, která se na fasádě udrží dlouho a svou intenzitou zvyšuje čistící účinek. Z fasády odstranili vodní kámen i nehezkou a nebezpečnou plíseň.

Mají…

Mají techniku, která umožní zbavit se plísně a zastavit další šíření nebo znovuvytvoření. Na plíseň aplikují desinfekci a pak nátěr LSG, který má životnost 6 a více let. Odstranění probíhá v několika krocích. Nejprve je mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu. Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu.

Pak je na řadě chemický nástřik, a nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr LSG, který je v boji s plísněmi naprostou jedničkou. Když tým pracovníků odešel, tak nájemníci si fasádu opravdu chválili, protože nebylo naprosto poznat, kde byla plíseň a nečistota. Fasáda zářila novotou. Firma A SERVIS LIPKA s.r.o. je skutečným profesionálem.

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *