Rok plný oprav

Published 4 roky ago -


V našem institutu bylo pro letošní rok v plánu oprav zahrnuto důkladné čištění koberců v přednáškových sálech. Samozřejmě se během roku koberce pravidelně čistí běžným způsobem. Ale i tak již bylo zapotřebí důkladné odstranění nečistot. Přestože je zakázáno do sálů nosit jídlo a nápoje, občas se najde někdo, kdo zákaz nerespektuje a dochází k většímu znečišťování. čištění koberců

Jako správce budovy jsem byl pověřen zajištěním této služby. Bohužel k realizaci jsem byl omezen dost krátkým časovým obdobím. Začal jsem na internetu vyhledávat a oslovovat firmy, které tuto službu nabízejí. Většina již měla v tomto období obsazené termíny. Uspěl jsem až u firmy čištění koberců Je to velká firma, která provozuje celou škálu úklidových služeb. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. disponuje velice kvalitním zázemím, při práci používá nejmodernější pomůcky a přístroje. Také samozřejmě tu nejkvalitnější chemii. Všichni její pracovníci jsou odborně proškoleni. Čištěním koberců se zabývá řadu let a zdokonalili svoji metodu strojového čištění. Zaujali mě už na svých webovkách, tak jsem je objednal. Do pár dnů byli u nás.

velmi znečištěný koberecnečistoty zašlapané do kobercejak vyčistit namáhaný koberec

Pracovníci a…čištění koberců

Pracovníci pomocí kotoučových strojů s rotačními kartáči zapracovávali aplikovanou značkovou a velmi účinnou kosmetiku do koberce tak dlouho, dokud neodstranili všechny nečistoty. Nakonec koberec vysokotlakým vysavačem zbavili veškeré vlhkosti. Tato metoda je skutečně účinná, protože se takto kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce a kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Po vyčištění v koberci nezůstane prostě ani jeden mikrob. Díky měkkým štětinám v rotačním kartáči je čištění vhodné pro všechny typy koberců, i pro ty s dlouhým vlasem. Při vysoušení došlo k nabytí původního objemu koberce, neboť tento vysokotlaký vysavač celou jeho strukturu neobyčejně provzdušnil, a příjemně tak oživil celkový vzhled. Celý přednáškový sál vypadal pak spíše jako útulná místnost u někoho doma, bylo to skoro až k neuvěření.

obnova koberceúdržba kobercelevné čištění koberců

Nicméně většina firem…

Nicméně většina firem, která nabízí čistění koberců, používá extrakční metodu, kdy chemie působí pouze povrchově a nepůsobí až v hluboké struktuře koberce, a proto není tak kvalitní. Jsem rád, že jsem zvolil kvalitu a nenechal se zlákat nižší cenou extrakčního čištění. Firmu A SERVIS můžu všem lidem, kteří poptávají službu čištění koberců, upřímně doporučit. U této společnosti si můžete objednat některou z těchto nabízených služeb – mimořádný nebo pravidelný úklid domácností, kanceláří firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Provádí také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanáší nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je obzvlášť vhodná pro okna se špatnou dostupností, čistí a myjí okna a skleněné výplně ve výškách, odstraňují grafitti a po dohodě čistí i rolety, lamely a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy z prosklených ploch. Služby realizuje po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Ještě jednou a krátce – opravdu doporučuji.

nejlevnější čištění kobercůsnadné čištění kobercůrychlé čištění koberců

comments icon 0 comments
0 notes
0 views
bookmark icon

Write a comment...

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *